wtorek, 12 lutego 2013

Walka klas
Walka klas

To ociemniali kradną światłość
a głupcy mądrość innym
szaleńcy trwonią marzenia
a nadzieję kradną szalbiercy
złotouści hańbią słowa
a wartości bronią bezbronni
nieomylni kradną myśli
a prawdę głoszą despoci
to bezwolni odbierają wolę
a cóż my mali szarzy prości?
my kradniemy śrubki w zakładach pracy
bo walka klas trwa
wszystko pomyślane totalnie
04.86
Choć minęło ponad 20 lat od napisania  przeze mnie tego utworu nic się nie zmieniło w naszej "wspaniałej" rzeczywistości.
Autorytety mainstreamu zawiadują "mądrością" głupców, którzy zarażają tą przypadłością  następnych.
Klasa dzieci lewicy, czy też dawnej lewicy bądź też dawnego aparatu ucisku trzyma się mocno! Posiadają wpływy w mediach, firmach Skarbu Państwa, przedsiębiorstwach prywatnych, fundacjach i stowarzyszeniach. Klasa ta jest genetycznie już obdarzona zdolnością do okradania nas z marzeń i nadziei, wszystko oczywiście w imię prawdy i tolerancji rozumianej na swój sposób.
Nie kradniemy już "śrubek w zakładach pracy", zamiast tego pracodawcy wyposażeni w "śmieciowe przywileje" okradają całe rzesze ludzi z przyszłości. Bo jaka to jest przyszłość gdy wszystko jest tymczasowe,tymczasowa praca, tymczasowe ubezpieczenie, tymczasowe miejsce do życia. "Tymczasowy człowiek" jako znak naszych czasów,jako wyznacznik ludzkiej beznadziei,straconych szans i wreszcie jako przeciwieństwo "człowieka stałego" zakorzenionego w swojej ziemi,swoim środowisku posiadającego marzenia i wartości oparte i wynoszone z najlepszego źródła jakim jest rodzina.
Ale już nad tym pracują demiurdzy naszej rzeczywistości, rodzina też ma być tymczasowa, oparta na tymczasowym związku, tymczasowych prawach i takich samych tymczasowych obowiazkach.

3 komentarze:

  1. Od czasów solidaruchy rozwijana jest konsekwentnie "ideologia" podłości! Jest to grożne! bo odwrót jest czasami niemożliwy a najczęściej jest bolesny dla tfurców!!! Czego im serdecznie życzę!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie bardzo rozumiem,ale tfurcom to sie zdarza

    OdpowiedzUsuń
  3. niestety bardzo prawdziwa "walka klas" ... wnioski smutne, ale zgodne z tym jaki tymczasowy system stworzono! ... sam mam chyba 20 umów śmieciowych od syna kacyka komunistycznego u którego "pracowałem"! parodia dziejowa gdy następcy tych co głosili "równość i sprawiedliwość" niszczą naród i głoszą .. (cytuje) "namnożyło się nowobogackich i nie ma kim pomiatać"...

    OdpowiedzUsuń