poniedziałek, 4 marca 2013

Nur für Juden/Tylko dla ŻydówOd poniedziałku niektóre linie autobusowe łączące Zachodni Brzeg i Izrael będą miały osobne autobusy dla Palestyńczyków i dla Żydów. Izraelskie Ministerstwo Transportu zaprzecza, że to próba segregacji rasowej.
Palestyńczycy z Zachodniego Brzegu nie mogą wjeżdżać do Izraela, chyba że dostaną specjalne pozwolenie, na przykład na pracę Taki rodzaj żydowskiej Kenkarty. Pozwoleń nie dostaną ci, których izraelskie okupacyjne władze postanowią z jakichś tylko sobie znanych powodów uznać za zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego państwa. Około 30 tysięcy Palestyńczyków dojeżdża legalnie do pracy w Izraelu, korzystali oni z tych samych autobusów, co izraelscy osadnicy. Od poniedziałku zostaną uruchomione dwie osobne linie dla palestyńskich pracowników. Osobnymi liniami będą jeździć Żydzi.Historia koło zatoczyła już dawno, budując najpierw mur niczym w Warszawskim Getcie, a teraz wprowadzając autobusy "Nur für Juden"
 Palestyńczycy na terytoriach okupowanych w większości przypadków żyją w izolacji od swoich izraelskich sąsiadów . Podobnie jest w Jerozolimie Wschodniej (palestyńskiej części miasta anektowanej przez Izrael w 1967 roku), gdzie istnieją dwa systemy transportu publicznego. Obok oficjalnych zielonych autobusów jeżdżą palestyńskie minibusy wożące Palestyńczyków do arabskich dzielnic miasta, na punkty kontrolne i do sąsiednich palestyńskich miast, jak na przykład Ramallah czy Betlejem.
Oto najlepsi naśladowcy Hitlera .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz