czwartek, 10 stycznia 2013

Bezwolna tłuszcza

To ociemniali kradną światłość
a głupcy mądrość innym”
Nasi rządcy przekonani o swojej niemal„boskiej” nieomylności i mądrości prowadzą nasz kraj do nieuchronnej katastrofy gospodarczej i społecznej. Bo do katastrofy moralnej ,niestety doprowadzili już dawno.
Zadziwiające jest z jaka łatwością decydują o wyrzuceniu na margines życia społecznego całych grup naszego społeczeństwa{do diaska jakich grup? Stop!!}Te tzw. grupy to przecież nasze matki i babcie, nasi ojcowie i dziadkowie,posiadający serca i uczucia wyrażający swoje emocje i akcentujący swoje niepokoje i rozczarowania!Nie jakaś bezosobowa masa.
Stygmatyzacja, wyszydzenie, ośmieszenie i wykluczenie! Wszystko dla doraźnych i długofalowych celów politycznych. Schemat znany od dawna, a jednak ciągle chwytny pozwalający robić karierę, trzymać się na fali, stąd pełno wszędzie różnego rodzaju pokracznych postaci Wojewódzko-Figursko-Majewsko-podobnych. Blogerów w typie Alme i innego dziadostwa, dopuszczających komentarze typu jak to i od której strony Kaczyńscy dogadzali Kempie. Komentarze tak obraźliwej ohydne,że brak po prostu brak słów na nazwanie tego typu praktyk.
Wszystko to się wpisuje doskonale w cały ten schemat wyzucia z wszelkiej ochoty i praw do akcentowania własnych poglądów osób i grup myślących inaczej.
Pamiętamy „moherowe berety” czy też znaną akcję „zabierz babci dowód”.
Najgorsze jest to, że inspirowany z pełną premedytacją ciąg zdarzeń pociąga za sobą owych„ociemniałych i głupich”,którzy z kolei na zasadzie instynktu stadnego wciągają w te działania kolejnych „bezwolnych”
Wot i Tuskowa inżinierija społeczna.
„To bezwolni odbierają wolę”
To oni właśnie,być może nawet nieświadomie sprawiają, że znacznej części naszego społeczeństwa przestaje się chcieć myśleć, i w ramach samonapędzającego się mechanizmu ta owa „bezwolność”udzieliła się również najważniejszym osobom w państwie,choć sami byli ich„ojcami założycielami”
A „bezwolna tłuszcza” była zawsze i będzie, podczas Rewolucji Francuskiej,Sowieckiej i Meksykańskiej, nie zauważając stojących w cieniu,za ich plecami Braci w Fartuszkach, pierwszych krzyczących „na szafot. na szafot!!!”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz